RÓŻANIEC RODZICÓW

RÓŻANIEC RODZICÓW

Modlitwa różańcowa rodziców w intencji dzieci rozpoczęła się 8 sierpnia 2001 roku w trakcie rekolekcji wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej MARANA THA z Gdańska.  Celem tej inicjatywy jest  propagowanie modlitwy różańcowej rodziców i powstawanie grup modlitwy różańcowej opartej o schemat Żywego Różańca, gdzie rodzice tworzą żywe róże modlitwy za dzieci.

Wśród intencji, które rodzice powierzają przez wstawiennictwo Maryi znajdują się:

– prośby, by Bóg w imię ofiary Chrystusa usunął skutki grzechów nas jako rodziców i aby nasze grzechy, przeszłe, ale również obecne nie wpływały negatywnie na nasze dzieci,
– prośby o błogosławieństwo dla naszych dzieci, by w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.
– prośby o rozszerzanie się różańca rodziców w intencjach dzieci, aby jak największa rzesza dzieci otrzymywała od swych rodziców modlitwę i błogosławieństwo!
– O uzdrowienie przyczyn grzechów których skutki spotykają nasze dzieci, u rodziców i w środowisku.
– w intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego
Jeśli kogoś nie zachęciły powyższe słowa, to może zastanówmy się, czego się obawiamy myśląc o naszych dzieciach, o ich przyszłości- tej najbliższej i tej odrobinę dalszej…pierwsze wybory: przedszkola, szkoły, środowisko w którym będą przebywać, osoby, które będą spotykać…na wiele z tych sytuacji- my- rodzice nie mamy wpływu, ale możemy zaufać Matce naszego Zbawiciela, że Ona otoczy nasze pociechy szczególną opieką. Możemy Jej zawierzać nasze obawy, lęki, problemy, prosząc, by przemieniała je w zdrową troskę o nasze dzieci.
Modląc się w róży rodziców, dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom – i to codziennie – wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w róży (wiele, wiele łask) – pełniej wypełniamy 4 przykazanie.
Pewność że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci, nawet wtedy gdy sam zapomnę – jeśli nikt nie zapomni to codziennie za nasze dzieci odmówiony jest cały różaniec!
Modlitwa różańcem rodziców może być też zachętą do wspólnej modlitwy małżeńskiej.
Różaniec Rodziców w praktyce:
-1 dziesiątka różańca dziennie, czyli ok. 5min.
-zmiana tajemnicy każdego pierwszego dnia miesiąca
-poza własnymi dziećmi możemy również modlić się za Chrześniaków

tabelka z podziałem na Róże różańcowe i z informacją, którą tajemnicę w danym miesiącu odmawiamy 🙂  –  RR 2019

Tabelka na 2020 rok: RR 2020

Tabelka na 2021 rok: RR 2021

www.rozaniecrodzicow.pl
Osoby zainteresowane przyłączeniem się do tego dzieła proszę o kontakt
rr.efraim@gmail.com

Świadectwo:

Kochani, kiedy pierwszy raz usłyszałam o Różańcu Rodziców nie zdecydowałam się przyłączyć do róży, bo wydawało mi się, że to ponad moje siły. Po raz drugi usłyszałam o nim na minionych rekolekcjach i tym razem poczułam zaproszenie, by odmawiać tę modlitwę, szczególnie po mailu przypominającym od Patrycji.
Już teraz mogę powiedzieć, że RR jest dla mnie odpowiedzią Boga na moje macierzyńskie troski o dzieci. Zauważam coraz częściej, że w zmęczeniu, niemocy i frustracji popełniam te same błędy wychowawcze, które na mnie samą źle oddziaływały; powielam błędy rodziców. Z drugiej strony pragnę jak najlepiej wychować dzieci i nie chcę, by moje chwilowe słabości odbijały się na maluchach. Doświadczyłam tej ludzkiej małości, wręcz nicości w wychowaniu dzieci i poczułam, że potrzebuję tarczy, która ochroni moje dzieci przed grzechami z zewnątrz. Zobaczyłam też, że w swej ludzkiej nędzy nie jestem w stanie wychować dzieci tak, jak bym chciała.
Różaniec Rodziców jest dla mnie tą upragnioną tarczą; jest najlepszym prezentem jaki mogę dać dzieciom. Pewnie wiele popełnię błędów wychowawczych, pewnie dzieci będą miały do mnie pretensje o krzywdy im przeze mnie wyrządzone i będą się musiały zmierzyć ze zranieniami z domu, tak jak i my się z nimi zmierzyliśmy. Ofiarując im dziesiątkę różańca będę miała spokojne sumienie, że dałam im to, co mogłam.

Czy są przeszkody w odmawianiu? Pewnie:) Gdzie dobre dzieło, tam i wiele przeszkód:)
Dla zachęty ostatnio zmierzyłam na zegarku ile zajmuje RR: 5 min:)
Cieszę się, że i za inne dzieci mogę się modlić. Czasem mi się wydaje, że to, czego dzieciom najbardziej brakuje, to nie ubranka, zabawki, metody wychowawcze, nawet żywność lecz właśnie modlitwa.

Mam nadzieję, że choć trochę zachęciłam do RR:) Modlitwa jest wielka!

Ania Demecka