BIEŻĄCA FORMACJA

Temat bieżącego roku formacyjnego – „Szukać i znajdować Boga we wszystkim”

Pragniemy, aby Bóg był w centrum naszego życia. Podejmując formację we wspólnocie, chcemy coraz lepiej poznawać Jezusa i umacniać naszą osobistą więź z Nim, aby to On był źródłem naszych działań i celem, do którego zmierzamy. W tegorocznej formacji korzystamy z książki pt. „Mądrość życia według św. Ignacego Loyoli” autorstwa Dariusza Michalskiego SJ.

Naszą formację chcemy oprzeć na fundamencie Słowa Bożego i modlitwy, by w ten sposób odkrywać prawdziwy obraz Boga i Jego wolę w naszej małżeńskiej i rodzinnej codzienności.

Podczas comiesięcznej modlitwy wspólnotowej wysłuchamy konferencji i świadectw na niżej podane tematy. Na każdy miesiąc zostanie zaproponowany fragment z Pisma Świętego do rozważenia podczas medytacji ignacjańskiej. Podczas grupek dzielenia będziemy dzielić się owocami medytacji oraz odpowiemy sobie na pytania dotyczące tematów konferencji i nie tylko. W tym miejscu będą się też pojawiały propozycje tematów na dialog małżeński oraz zadań do wykonania.

Schemat-dialogu-malzenskiego

schemat medytacji ignacjańskiej

Bieżący miesiąc formacyjny: LUTY

TEMAT: Serce, czyli sztuka wybierania

1. Konferencja o. Jarka

2. Pytania na grupkę dzielenia

3. Fragment i punkta do medytacji – do wyboru punkta z książki „Mądrość życia wg Św Ignacego Loyoli” Dariusza Michalskiego strona od  101 do 104 lub Bogaty Młodzieniec lub fragment z Księgi Powtórzonego Prawa (fragment i punkta, które były w styczniu)

4. propozycja tematu na dialog małżeński

5. do przeczytania z książki „Mądrość życia wg Św Ignacego Loyoli” strony od  93 do 101 .

6. zadanie w małżeństwie/narzeczeństwie

7. Reguły rozeznawania z I Tygodnia Ćwiczeń Duchowych i Reguły rozeznawania z II Tygodnia Ćwiczeń Duchowych;

Ciekawe artykuły z Szumu z Nieba – Reguły rozeznawania z objaśnieniem O Józefa Kozłowskiego

część 1

część 2

część 3

część 4

część 5