BIEŻĄCA FORMACJA

Tematem towarzyszącym nam w I bloku formacyjnym jest jedność małżeńska. Zachęcamy, aby właśnie ten temat był powierzany Bogu w naszej codziennej modlitwie osobistej. Pomocne do tego mogą być medytacje, które można znaleźć poniżej.

W trakcie pierwszego bloku formacyjnego pojawią się świadectwa i konferencje głoszone na naszych spotkaniach modlitewnych albo do odsłuchania w późniejszym czasie.

Tradycyjnie osoby chętne będą się spotykały w grupkach dzielenia, dla których pojawiają się propozycje pytań. Potraktujmy je jako wskazówki, zachętę, pozostając wrażliwi na natchnienia Ducha Świętego i otwarci na Jego działanie. Wierzymy, że w swoich grupkach czujecie, które tematy pracują i wymagają głębszego dzielenia.

Jedność małżeńska wymaga pracy głownie w naszych małżeństwach.  Zachęcamy do tego, aby w każdym miesiącu szczególnie zawalczyć o czas, który będziecie mogli spędzać na rozmowach, dzieleniu i budowaniu bliskości, sami, bez dzieci, tylko we dwoje. Proponujemy, aby w tym czasie skorzystać z formy dialogu małżeńskiego.

W każdym miesiącu pierwszego bloku (tj. wrzesień-grudzień) będą wstawiane dwie medytacje, jedna na początku, druga w połowie danego miesiąca.

Medytacja 1 – 1 września 2021 – „Bo jak śmierć potężna jest miłość”

Pytania na grupki 1

Medytacja 2 – 15 września 2021 – „Lepiej jest dwóm niż jednemu”

Pytania na grupki 2

Medytacja 3 – 1 października 2021 – „Zróbcie wszystko, cokolwiek Wam powie”

Pytania na grupki 3

Medytacja 4 – 15 października 2021 – „Wy jesteście światłem świata”

Pytania na grupki 4

Medytacja 5 – 1 listopada 2021 – „Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam”

Pytania na grupki 5

Medytacja 6 – 15 listopada – „Aby wszyscy stanowili jedno”

Pytania na grupki 6

Medytacja 7 – 1 grudnia – „Przyjmujcie do siebie jedni drugich”

Pytania na grupki 7

Pomoce: