BIEŻĄCA FORMACJA

Temat bieżącego roku formacyjnego – Seminarium Odnowy w Duchu Świętym „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”

 

Seminarium to taka szansa od Boga dana dla nas aby zbliżyć się do Niego a przez to zbliżyć się do Współmałżonka .
Seminarium to taki czas, kiedy będziemy mogli usłyszeć i odkryć na nowo jak Bóg nas Kocha, jak troszczy się o nasze małżeństwo, rodzinę. To czas, kiedy zobaczymy, że wszyscy jesteśmy grzeszni, niedoskonali… ale Bóg nas z tym nie zostawił samych. Oddał swojego jedynego Syna, aby nam przywrócił życie, posłał Ducha Świętego, który przenika i ożywia naszą codzienność, dał nam wspólnotę w której możemy wzrastać .
To taki czas, kiedy wspólnie będziemy czytać i rozważać Ewangelię Św. Jana, dzielić się doświadczeniem wiary w grupkach dzielenia i spotykać się ze współmałżonkiem na dialogu małżeńskim.
Jeśli z otwartym sercem wejdziemy w ten czas to na pewno nie pożałujemy tego . To jest propozycja dla całej wspólnoty. Na pewno są wśród nas osoby, które już nie mogą się doczekać, ale są też i osoby, które nie do końca są przekonane. Spróbujmy wszyscy skorzystać z tego czasu a nie zawiedziemy się , Bóg na pewno nas zaskoczy.

Schemat-dialogu-malzenskiego

schemat medytacji ignacjańskiej

 

Bieżący miesiąc formacyjny: LUTY

TEMAT: Jezus Pan i Zbawiciel

1. Konferencja i świadectwo Tomasza Tyżaja

2. pytania na grupkę dzielenia

3. Fragment i punkta do medytacji (napisane przy pomocy książki „Rozważaj i głoś Ewangelię: wspólnota czyta Ewangelię wg św. Jana” Silvano Fausti):

a) J 10, 1-18_Jezus dobry Pasterz

b)J 17, 1-19_modlitwa Arcykapłańska Jezusa

c) J 6, 1-14_Cudowne rozmnożenie chleba

4. Propozycje tematów na dialog

5. zadanie do wykonania w małżeństwie lub narzeczeństwie